පටිගත කිරීම් සහ නව දේශනා

2018-08-11 දින භික්ෂූන් වහන්සේලා 1000 කගේ සහභාගිත්වයෙන් කතරගම කිරිවෙහෙර අසලදී පැවැත්වුණු විභාජ්ජවාද තුන්වන වැඩසටහනේදී මාන්කඩවල සුදස්සන හිමියන් විසින් පැවැත්වූ ධර්ම දේශනාවේ පටිගත කිරීම පහතින් ලබාගන්න

2018-08-11 කතරගම විභාජ්ජවාද දේශනාව

මේ දේශනාව පටිගත කල සද්ධාතිස්ස හිමියන්ටද අප වෙත එවූ සුමන හිමියන්ටද මේ ධර්ම දානමය පින අයත්වේ.

2018-08-18 අද රාත්‍රී අධිෂ්ටාන පූජාවේ දේශනාව

පඤච මහා අධිෂ්ඨාන පූජාව 2018.08.18/19 යන දෙදින පූරාවට රුවන් මැලි මහ සෑ රදුන් අබියසදී පැවැත්වේ මේ මහා පිංකමේ අතිපූජනීය මාන්කඩවල සුදස්සන ස්වාමීන්වහන්සේ විසින් දේශනා කරන ආර්‍යසත්‍ය දේශනය 19 වන දින පාන්දර 01.a.m ට යෙදී තිබේ.  
මහ සෑ මලුවේ සිට හිමිදිරි පාන්දර ආර්‍යසත්‍ය දේශනාවන් අසන්නට සසර කතරින් එතෙර වනු කැමති සැදැහැවතුන් පැමිණෙත්වා..!!! පැමිණිය නොහැකි අය සඳහා බෞද්ධයා නාලිකාවේ සජීවී විකාශය. Youtube Live Stream මෙතැනින්. අනිවාර්යයෙන්ම සහභාගී වන්න.